Domain - Hosting - Web Yazılım - Web Tasarım - Kurumsal Kişisel Siteler - Scriptler - Animasyon Logo - Web 2.0
Müşteri Panel Girişi
Müşteri No
Şifreniz
 
Şifremi Unuttum  
Proje Takip Sistemi
Hizmet Talep Formları
Web Tasarım & Grafik Logo
Web Programlama & Script
Domain & Hosting
Search Engine Optimization
Mailing & Mail Lists
Güncel Duyurular & İlanlar
PDO Sınıflarına Geçiş
Stajyer Grafiker Aramaktayız
İnternet Pazarlama Sorumluları Aramaktayız
Web İçerik Editörü Aranmaktadır
Damla Bilişim Stajyer Arıyor
Güncel İstatistikler
Online Ziyaretçiler : 4
Bu Gün : 45
Toplam : 346909
Müşterilerimiz : 245
Referanlarımız : 247
Güncel Projemiz : Proje Takip
Türkiye’nin İnterneti Çok Kötü Durumda !

Uzun süredir internetin yavaşlamasının gerçek nedeni, sonunda ortaya çıktı…

Özellikle 3 Haziran’dan bu yana internet bağlantısında inanılmaz bir yavaşlama ve sıkıntı olduğunun hepimiz farkındayız.

Türkiye genelinde Google’ın ana arama sayfasındaki hizmetlere, örneğin Google Translate hizmeti'ne erişimde sorun yaşanıyor. Aynı şekilde zaten yasaklı olan YouTube’a alternatif yöntemlerle erişen kullanıcılar erişemiyor. Ama bizi en çok sıkıntıya sokan ise Translate’de olduğu gibi Google hizmetlerine erişimde yaşanan sorunlar.

Sayısız yerli ve yabancı internet sitesine erişim inanılmaz derecede yavaşlayabiliyor, ya da bazen bağlantı sağlanamıyor.

Türk internet kullanıcılarını çileden çıkartan bu durumun sebepleri konusunda ortaya farklı görüşler sürüldü. Ancak işin gerçek sebebi, resmi olarak ortaya çıktı…

 

İşte açıklaması..

Bu durum, internet servis sağlayıcılara yollanan ve Biri İnternet’in de müşterileriyle paylaştığı bilgiler sayesinde açıklığa kavuştu.

3 Haziran 2010 tarihinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan internet servis sağlayıcılara iletilen karar ile aydınlandı.

Google’a ait bazı IP’lere, detaylı açıklanmayan hukuksal nedenlerden dolayı erişimin engelleneceği belirtildi. Ancak Google’a ait IP’lerin engellenmesi Türk kullanıcılarını çok sert bir şekilde vuruyor.

Google’ın internetin vazgeçilmez bir parçası haline gelmesiyle birlikte, Google’a ait IP adreslerinin engellenmesi, Google hizmetlerinin bir kısmına erişilmesini engelliyor veya yavaşlatıyor.

Tam bir yasak değil ama…

Kısıtlı Google yasağı Türkiye’de interneti çok derinden vuruyor:

- Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,

- Reklam vb. analiz verisi için web sitelerinde Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,

- Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,

- Web siteleri dahilinde “google search” kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,

- Firmalara ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search’e dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusudur.


Diğer Haberler